Report: K-pop Contest

23. října 2011 v 23:50 | Licee
22.10.2011, den, který si jistě většina k-popových fanoušků označí v kalendáři jako den, kdy jsme poprvé měli šanci ukázat své talenty a vyhrát sen snad každého z nás, cestu do Seoulu.
Den, kdy se uskutečnila první k-popová talentová soutěž v České Republice.
A protože vím, že ne každý měl možnost být jeho součástí, přináším vám článek, ve kterém vám tento den přiblížím ze svého pohledu.
Ale ještě než se do toho pustím - DISCLAIMER: Názory uvedené v tomto článku jsou čistě mé. Stojím si za nimi, a pokud vás obtěžují, nemám problém s tím, že článek ani nedočtete do konce. Toto je můj osobní blog a není mou povinností být nestranná a nezaujatá, a jelikož jsem také jen člověk, nejsem toho ani schopná. Každopádně však tyto názory nemají za úmysl někoho urazit, ponížit či jakkoliv psychicky poškodit.

P.S. Omlouvám se za lehce rasistickou připomínku v začátku, ale tohle se moc často nevidí!Pokud vás nezajímá, jak tento den začal pro mě, obyčejného člověka z maličké, nevýznamné tečky na mapě, přeskočte následující odstavec.

Musím upřímně říct, že když mi po třech hodinách spánku začal zvonit budík, měla jsem strašnou chuť prohodit svůj milovaný Galaxy oknem a spát dál, ale když se mi podařilo nahodit myšlenkové závity, došlo mi, že bych toho později neskutečně litovala. Takže jsem si dala menší rozcvičku, protože mi přes noc namrzlo okno auta, a vyrazila na cestu. Nic extrémně zajímavého, až na přímo neuvěřitelný pohled na jednom kopci před Volyní - v 9 RÁNO, v ZIMĚ (myslím, že bylo pod nulou), jsem viděla 2 PRACUJÍCÍ!!! cikány. Co jsem pak sedla do autobusu, už jsem si hlídala jen, abych se dobře držela, jelikož náš milý pan řidič byl tak trochu sebevrah, ale jako plus mu dávám, že jsme v té Praze byli o 20 min dřív.

Na místo konání jsem dorazila asi hoďku před začátkem akce. Když jsem ten velmi nenápadný vchod našla, zjistila jsem, že vevnitř se pilně zkouší a ti, co přišli své přátele podpořit čekají venku. Mrznout nás tam tedy nechali pěknou chvíli, ale jak postupně přicházeli další lidé, všem to tak nějak bylo jedno, objímání přátel zahřeje nejen u srdce. Chvíli před jednou (lidé stáli už i venku na ulici) nás pustili dovnitř, kde jsme každý dostal číslo a šli jsme si zabrat místa. Vstup, pokud jsem pochopila správně, byl dobrovolný.

A po chvíli ta sláva začla. Pan moderátor - Ivo Neuwirth - působil velmi příjemně, a bylo vidět, že si ohlídal, aby vše dokázat vyslovit správně a přirozeně. Osobně jsem z něj byla nadšená, protože jsem se vážně bála, aby tam nakonec nestál nějaký... No, někdo jako milý pan Kraus z Novy, který moderoval reportáž o srpnovém srazu a straší mě ve snech ještě dnes. Celou akci krásně uvedl a přiblížil nám, jakým způsobem se bude celý den odvíjet. Pak nám představil veleváženou porotu, složenou ze sedmi lidí. První byla Seli Sazdova, kterou jistě všichni známe jako jednu ze zástupkyní Czech Hallyu Wave. Další dvě místa zaujaly pracovnice Korejské ambasády, paní Choi Danbi a Hang Jung In, o kterých nám bylo prozrazeno, že jsou obě velké fanynky k-popu. Dále v porotě zasedli zpěvák skupiny High-Five Jan Richter, kytarista skupiny River Jordan Petr Malý a také členka pěveckého sboru Bambini di Praga Kateřina Benešová. Sedmým členem poroty byl pak "hlas lidu" - člověk, kterého ze zůčastněných vylosoval pan velvyslanec. Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, o koho šlo, nebo chce zůstat v anonymitě, takže tuto informaci musíte oželit. :)
Následoval krátký proslov pana velvyslance Gabriela Oh, ve kterém nás přivítal a představil nám hlavní cenu. Tou je týdenní cesta do Seoulu all inclusive (cesta, ubytování, strava, turismus) na světové finále této soutěže.

Tak, a v tomto momentě už nemohlo následovat nic jiného, než samotná vystoupení účastníků. Těch bylo 11 - několik solistů, 4 dua (pardon, vlastně 3 dua a jedno Trio ;D objasním později) a dokonce jedna pětičlenná skupina. Každý ze zůčastněných dostal pár otázek - dozvěděli jsme se, kolik jim je, odkud jsou, proč si vybrali právě tu písničku, co si vybrali, jak se vlastně dostali ke k-popu a jak si věří v otázce výslovnosti korejštiny. Také jsme si vyzkoušeli své znalosti o Korei.

Prvním soutěžícím byl Štěpán Janek s písničkou "Shy Boy" od skupiny Secret. Štěpán měl původně vystupovat se svou kamarádkou Julií Husákovou alias Tajwou, která však nakonec vystupovat nemohla, o to víc ho ale podporovala z hlediště. Štěpán ale nevypadal, že by mu na podiu tolik chyběla a nasadil laťku hodně vysoko.
Video je bohužel až od půlky. Pokud vám nevadí horší kvalita, celé vystoupení najdete zde.


Druhá přišla na podium Eliška Klimovičová s písničkou "꺼져줄게잘살아" od G.NA. Musím říct, že jsem nad jejím hlasem opravdu žasla.
Po Elišce následovalo první duo našeho odpoledne - Lenka a Jana Vataščinovy s písničkou "Nobody" od Wonder Girls. A slovíčko wonder použiji ještě jednou - wonderfull. Tak bych označila jejich hlasy. Holky zpívaly úžasně a na podiu jim to ohromně slušelo (tedy, až na nešťastnou kombinaci červených lodiček s fialovými šaty a černými punčochami, ozývá se můj vkus).
Následovalo další duo - M.Ji (Maya a Tsa Gan), které měly svůj vlastní remix, který obsahoval písničky "Goodbye Baby" of Miss A, kterou jsme viděli včetně počátečního leg dance, a druhou, na jejíž jméno si zaboha nedokážu vzpomenout (připomeňte mi ji v komentářích, pokud víte :) ).
Po nich podium obsadila Inga Khatiashvili, která mi výběrem "Nothing's Over" of Infinite udělala neskutečnou radost. Její ručně dělaný youtube layout a vůbec celý příbeh za jejím vystoupením byly přinejmenším obdivuhodné a já se klidně veřejně přiznám, že jsem byla jeden z hlasů, co jí během refrénu dokresloval.
Poslední před přestávkou vystoupila skupina RG Girls s pícničkou "Chocolate Love" od SNSD. RG Girls bylo na podiu pět - Etuta, Temi, Kiki, Hani a Ivuška a až na lehoučká zaváhání se jim dařilo. Akorát jim moc nepřála technika a nefungující mikrofony jim to trochu pokazily, porota k tomu však při hodnocení nepřihlížela.
Tím skončila první (větší :))) ) polovina odpoledne a na balkoně sálu na nás už čekalo korejské občerstvení. Každý si přišel na své - od korejského barbecue po pšeničnou kolu a sladké -cosi-. A věřím, že nikdo z těch, co ochutnali, nemůže popřít, že to bylo výborné! Občerstvení zajišťovalo velvyslanectví, předpokládám že ve spolupráci s restauracemi, jejihž vizitky se mi podařilo později ukořištit - tedy Restarurace Hanil (Slavíkova 24, Praha) a Mana Sushi bar (Slezská 1668/56, Praha).

Po přestávce na podium přišli Shanks a Rei s písničkou "High High" od GD & TOP. Upřímně, a vím že teď budu hnusná, pánové mi přišli, že si z celé soutěže dělali jen srandu. A co jsem slyšela od ostatních, tak se i chovali tak, že jim to bylo ukradené. Je mi to docela líto, že se našli takoví lidé, kteří si dělají s podobné akce srandu, ale co s tím nadělám. Každopádně, doufám, že se nic podobného nebude opakovat. Jsou to sice "šoumeni", ale to k úspěchu opravdu nestačilo a nejednoho člověka v hledišti to pobouřilo. Posuďte sami.
Po nich na podium přišla další solistka, Susu. Písnička "Goodbye Baby" od Miss A zazněla to odpoledne podruhé. Vystoupení zvládla Susu skvěle jak pěvecky, tak tanečně.
Další byla na řadě Eliška Hlubinková s písničkou "Know Her" od Piggy Dolls, se kterou nás všechny nakazila dobrou náladou. Neuvěřím nikomu, kdo řekne, že po jejím vystoupení neměl na tváři úsměv! Však posuďte sami :)
A teď vám konečně objasním to "Trio" :) Šlo o duo - sestry Kristýna a Anna Chyňavovy - a jak samy řekly: "A bůh s námi". Vystoupily s písničkou "Lonely" od 2NE1. Popravdě, celou dobu jsem si říkala, k takovéhle baladě si klidně mohly vzít boty na podpatku, a ony v keckách, když najednou BUM! A celý sál zíral, když po Lonely najednou skočila část další písničky od 2NE1 (stydím se stydím, ale nedokážu si vybavit, jak se jmenuje, ale mám za to, že to byla Try to copy me) a slečny předvedly, že se opravdu umí hýbat.Posledním soutěžícím byla nejmladší účastnice, pouze 13tiletá! Terezie Bakanová se světoznámou "Gee" or SNSD. U Terezky hodně hrála roli tréma, ale jak řekl myslím Jan Richter - Eliška je na začátku, má ohromný potenciál, a snaha se cení! Terezku obdivuju, protože v jejím věku bych na něco podobného snad ani nepomyslela :)Po posledním vystoupení na nás čekala další kratší přestávka s občerstvením. Tentokrát pro nás byly připravené bonbóny, různé krekry a jakýsi velmi sladký džus, který dopíjím ještě teď při psaní tohoto článku.
Po přestávce dostala porota možnost se vyjádřit. Nejvíe byl slyšet Jan Richter, který měl co říct ke každému :)) Hlavně se komentovaly hlasy a to, jakým způsobem soutěžící vybalancovali zpěv a choreografii tak, aby to udýchali. Troufám si říct, že si každý soutěžící vyslechl užitečné tipy do budoucna a nikdo nebyl vysloveně "vypískán".


No, a co by to bylo za soutěž bez vyhlášení? Na podiu se nám sešli všichni soutěžící a každý z nich dostal malý dáreček. Na třetím místě se umístila Inga Khatiashvili, a odnesla si domů nový Samsung Galaxy S1. Na druhém místě se umístila Eliška Hlubinková a vyhrála tablet Samsung GalaxyTab. A vítězem se staly.... Drum roll... Lenka a Jana Vataščinovy! Tak doufám, že si holčiny svou výhru patřičně užijí a ukážou všem, že i v naší malé zemičce máme talentované fanoušky k-popu :) Holkám pogratuloval pan velvyslanec a své vystoupení nám předvedly ještě jednou... A řekla bych, že v tu chvíli s nimi zpívala většina sálu. Celou akci pak uzavřel pan velvyslanem svým proslovem, ve kterém nám poděkoval za účast na akci a popřál oběma slečnám hodně štěstí v Soulu. Následovalo několik společných fotek, a pak už se všichni začli rozutíkat domů.


Já jsem své poslední chvíle před odjezdem využila k tomu, abych si popovídala se známými tvářemi, a pak už mi zbývaly jen dvě hodinky na to, abych si celý ten úžasný den znovu a znovu přehrávala v hlavě.


Na závěr bych hrozně ráda poděkovala organizátorkám - nedokážu si představit, kolik s takovouhle akcí bylo starostí, a proto vám patří obrovské díky, warm hug a můj obdiv! A speciálně Babu, která měla ještě dnes náladu odpovídat na mé všetečné dotazy při psaní tohoto článku.
Samozřejmě také patří díky soutěžícím - ukázali jste, že nás má kdo reprezentovat, a i kdyby vyhrál kdokoliv, neměli bychom se za co stydět. Byli jste úžasní, a doufám, že vás v budoucnosti uvidíme znovu! High fives to all! :)
A i všem ostatním, kteří se zůčastnili, moc děkuju za skvělou atmosféru. Víte, jednou, až budu v 70ti ležet doma na gauči a povídat svým vnoučatům, jaký byl můj život, když jsem byla mladá, povím jim, jak začínal Kpop v čechách. A vzpomenu při tom na vás všechny, protože bez vás by tomu tak nebylo.


Speciální díky za pomoc při psaní článku:
Babu, za seznam účinkujících, jména porotců a moderátora a odpovědi na milion mých dotazů
Papagajineg za videodokumentaci :)
Anett za kontrolu překlepů/pravopisu/čtivosti :)
Magdě, za připomenutí časové posloupnosti xD
Mému milovanému Samsung Galaxy S1, který pečlivě uchovával soubor, kam jsem psala své okamžité dojmy a poznámky.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Babu | Web | 24. října 2011 v 10:33 | Reagovat

Pěkné shrnutí, Licee ^^ Děkujeme! Jsem fakt ráda, že se ti tam tak líbilo (ano, opakuju se :)) A doufám, že ostatním taky :)

2 mellyjone | 24. října 2011 v 12:28 | Reagovat

jenom upravuju - ta písnička v TRIU je od 2NE1 - FOLLOW ME, takovej kousek z ní :) ... jinak moc hezkej článěk ;ú

3 mellyjone | 24. října 2011 v 12:29 | Reagovat

jsem hloupá ... špatně jsem to přečetla :D ano, máš to správně !! :)

4 Licee | 24. října 2011 v 12:48 | Reagovat

Mellyjone: Áno, ona písnička koluje mezi lidmi pod x různými názvy, takhle jí mám v pc uloženou já xD Bohužel jsem neměla video pro referenci, takže jsem fakt tipla, že to byla ona, proto ta nejistota xD
Babu: Jsem ráda, že jsi ráda, že se mi líbilo, a věřím, že nejsem jediná, kdo byl z toho dne nadšený. :3

5 Licee | 24. října 2011 v 13:24 | Reagovat

Jinak vidím, že vám všem fungují videa z youtue správně, ne? Jelikož mě tu nějaká chybí nebo jsou posunutá. xD

6 Polli Weasley | 24. října 2011 v 19:00 | Reagovat

Upřimně, znám Reie a Shankse,,,a dost Shankse obdivuju že tam přišel a postavil se tam potom co ho ve čtvrtek srazilo auto + mi říkal dneska že byl dost nervozni, takže si nemyslím že by jim to bylo až tak jedno

7 | 26. října 2011 v 21:49 | Reagovat

už jsem ta videa doplnila, tak už je tam aspoň ukázka od všech učinkujících :)

8 Ivo Neuwirth | 26. října 2011 v 22:37 | Reagovat

Diky,za krasna slova :))

9 Kačka Benešová | E-mail | 3. listopadu 2011 v 13:11 | Reagovat

Velmi pěkně napsaný report. Akce byla báječná a jsem ráda, že jsem se jimohla zučastnit :)
S Ivem jsme se shodli na jednom. S to: '' respekt všem soutěžícím'' ;)

10 GWENAtkins19 | E-mail | Web | 22. ledna 2012 v 17:52 | Reagovat

People in every country receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from various creditors, just because it is easy and fast.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama